anasayfa hakkımızda
moimor medya reklam organizasyon hizmetleri
referanslarımız iletişim
organizasyon prodüksiyon tanıtım filmi web tasarım medya danışmanlığı stüdyo fotoğraf çekimi katalog broşür

moimor medya
ALO 183 HAYAT KURTARIR KADINA ŞİDDETE SON
kadina siddete son ajda pekkan
keremcem altan erkekli
asuman dabak bennu yıldırımlar
şirin sever çolpan ilhan
defne samyeli elif dağdeviren
ali poyrazoğlu serra yılmaz
nebahat çehre seçkin özdemir
gülcan aslan beren saat
   
   
   
   
   
   

28 ÜNLÜ İSİM “ALO 183 HAYAT KURTARIR, KADINA ŞİDDETE SON” DEMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Yapımcılığını Moimor Medya’nın üstlendiği projede ünlü isimler, KADINA ŞİDDETİ KINAMAK için usta fotoğraf sanatçısı Yaşar Saraçoğlu’nun objektifinin karşısına geçti.

Kadınların yüzde 25'inin fiziksel şiddete uğradığı ve her 4 kız çocuğundan birinin cinsel şiddete maruz kaldığı Türkiye’de 28 ünlü yüz, “ALO 183 Hayat Kurtarır, Kadına Şiddete Son” demek için bir araya gelerek poz verdi.

Projede Ajda Pekkan, Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli, Asuman Dabak, Bennu Yıldırımlar, Beren Saat, Çolpan İlhan, Defne Samyeli, Elif Dağdeviren, Emel Müftüoğlu, Emre Kınay, Esra Erol, Gülcan Arslan, Irmak Ünal, Keremcem, Lale Manço, Manolya Taşer, Mete Horozoğlu, Nazlı Tolga, Nebahat Çehre, Nilgün Belgün, Nurseli İdiz, Özge Uzun Üst, Pelin Batu, Serra Yılmaz, Serhan Sokulgan, Seçkin Özdemir, Sibel Turnagöl ve Şirin Sever yer alıyor.

Türkiye’nin 28 ünlü yüzünü bir araya getiren, “ALO 183 Hayat Kurtarır, Kadına Şiddete Son” fotoğraf sergisi, ilk olarak 7 Mart’ta Pendorya AVM’de sergilenecek, ardından yıl boyunca tüm Türkiye’yi dolaşacak. 

Moimor Medya proje koordinatörü, şiddetin insan hakları ihlali olduğunu söyleyerek, “Şiddet, insanların sağlık ve çalışma gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanmasını engellemenin yanı sıra, zaman zaman canına da kast ediyor. Türkiye’de kadınların yüzde 25'i fiziksel şiddete uğruyor. Cinayet sonucu ölen kadınların yüzde 40-70’i eşi tarafından öldürülüyor. Tecavüze uğrayanların yüzde 50’si 18 yaş altında ve bunların yüzde 90’ı kız çocuğu. Her 4 kız çocuğundan biri cinsel şiddete uğruyor. Bu noktada, bilinç düzeyinin artırılmasına yönelik her türlü çalışma büyük önem arz ediyor. Biz de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle başlattığımız projeyle, şiddete maruz kalan kadınların sesini daha gür çıkarabilmesini ve haklarını arayabilmesini amaçlıyoruz. Ayrıca şiddete maruz kalan kadınlarımıza, KADINA ŞİDDET HATTI 183’ü arayarak yardım isteyebileceklerini hatırlatıyoruz” diye konuştu.

Yıl boyunca tüm Türkiye’de sergilenecek
Projeye destek veren ünlülerin de katılacağı “ALO 183 Hayat Kurtarır, Kadına Şiddete Son” temalı fotoğraf sergisi, 7 Mart Çarşamba günü saat 13.00’de Pendorya AVM’de kapılarını açacak. Serginin yıl boyunca Türkiye’nin çeşitli illerine taşınması planlanıyor. 
Projeye destek vererek Fotoğraf Sanatçısı Yaşar Saraçoğlu’nun objektifine poz veren Türkiye’nin duyarlı 28 ünlü yüzü şöyle: Ajda Pekkan, Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli, Asuman Dabak, Bennu Yıldırımlar, Beren Saat, Çolpan İlhan, Defne Samyeli, Elif Dağdeviren, Emel Müftüoğlu, Emre Kınay, Esra Erol, Gülcan Arslan, Irmak Ünal, Keremcem, Lale Manço, Manolya Taşer, Mete Horozoğlu, Nazlı Tolga, Nebahat Çehre, Nilgün Belgün, Nurseli İdiz, Özge Uzun Üst, Pelin Batu, Seçkin Özdemir, Serra Yılmaz, Serhan Sokulgan, Sibel Turnagöl ve Şirin Sever.

TV'DE ALO 183 HAYAT KURTARIR KADINA ŞİDDETE SON
GAZETELERDE VE İNTERNETTE ALO 183 HAYAT KURTARIR KADINA ŞİDDETE SON Tıklayınız.

 

ırmak ünal esra erol lale manço manolya taşer mete horozoğlu nazlı tolga
nilgün belgün serhan sokulgan nurseli idiz özge uzun üst sibel turnagöl pelin batu
           

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

 
 
PERPA TİCARET MERKEZİ B BLOK KAT: 8 NO: 1240
OKMEYDANI /ŞİŞLİ / İSTANBUL
T: 0(212) 320 18 81 - F: 0(212) 320 18 82